Вивчивши реєстр з 10 мільйонів користувачів дослідницька фірма Keeper Security опублікувала список найбільш часто використовуваних паролів 2016 року. Очікувано, що перші місця рейтингу традиційно посіли «123456», «123456789» і qwerty, але з’явилися також новачки на зразок «18atcskd2w».

17% користувачів захищають облікові записи набором цифр «123456». Це свідчить про те, що люди не знають, як убезпечити особисту інформацію, а провайдери інтернет-послуг не заморочуються з впровадженням обов’язкових вимог до складності і довжині паролів. Дані про найбільш часто використовуваних символах засновані на витоках інформації, які відбулися в минулому році. Із 10 млн зламаних акаунтів 5 були «захищені» однією з 25 цифрових або буквено-цифрових комбінацій, які показані нижче.

Цікаво, але складний пароль «18atcskd2w» виявився в списку найгірших на 15 місці. За словами дослідника безпеки Грема Клулі (Graham Cluley), це пов’язано з активністю ботів і спам-роботів , що генерують небажаний контент на форумах і в соцмережах. Як і безтурботні користувачі, вони не витрачають час на створення унікальних кодових фраз, адже інструменти захисту від спаму різних сайтів безпроблемно пропускають один і той же пароль.

Дослідження Keeper Security проводилися на основі інформації про західних користувачів, але є відчуття, що як мінімум перша десятка рейтингу актуальна і для нашої країни. Якщо знайшли в списку пароль від своєї пошти або Фейсбуку , радимо змінити його якомога швидше. Спамери, на кшталт тих, які через календар iCloud розсилали запрошення на фейковий події, не сплять.

Експерти назвали найгірші паролі 2016 року