Не секрет, що на сторінці з відмінним дизайном може бути жахливий заклик до дії (CTA), і він вплине на багато: на відвідувачів, на замовлення, на доходи і т.п.

У кожної веб-сторінки повинна бути своя мета: бронювання житла, перевірка наявності номера або підписка на розсилку. Тому грамотне розміщення на сторінці призову до дії дуже важливо.

Експерти кажуть, що люди читають в більшості випадків читають веб-сайти двома способами. Отже, два простих способи зробити ваш заклик до дії помітним.

  1. F-моделі

Цей спосіб годиться для сторінок, перевантажених текстом, для людей, які читають зліва направо, тобто як прийнято в західній культурі.

Побачивши багато тексту, читач спочатку прочитає заголовок, потім перемістить погляд по лівій стороні колонки, поки не наткнеться на щось цікаве, прочитає цікаву інформацію уважніше, потім продовжить сканувати текст вниз. Таким чином, погляд користувача рухається з лівого верхнього кута і виглядає як буква «F».

як клієнти читають ваш сайт?

В такому випадку розумно мати привабливий і «чіпляючий» увагу заголовок з вашим CTA на сторінці зліва, де очі читача, швидше за все, будуть перебувати частіше.

  1. Z-подібна характеристика

Така поведінка більш поширена на сайтах, де візуальний контент знаходиться в пріоритеті. Читач спочатку перетне очима заголовок зліва направо, потім проковзне поглядом вниз наліво до наступного заголовку, так буде створена форма букви Z.

як клієнти читають ваш сайт?

 

В цьому випадку CTA заклик до дії краще в правій частині сторінки, де й будуть перебувати очі читача.

Ми вважаємо, що це найбільш підходящий варіант. Сайт повинен бути наповнений візуальним контентом, в кінці кінців, дайте гостям помріяти!

Який заклик до дії потрібен?

Як тільки ви визначилися, куди ставити заклик до дії потрібно подумати який саме!

Перша річ, яка спадає на думку, зробити кнопку «Забронювати зараз».

Однак вам треба пам’ятати, що можливо гості хочуть забронювати номер в інший спосіб. Тому в помітною області сайту треба написати свою контактну інформацію, ваш номер телефону повинен бути активним для мобільних користувачів, а ваш e-mail повинен містити гіперпосилання, щоб клієнт міг миттєво на неї перейти.

Там можуть бути й інші заклики до дії, наприклад, заохочення клієнта замовляти конкретні пакети або користуватися спеціальними пропозиціями.

Ще один стимул для клієнта – обмежена за часом пропозиція або додаткову винагороду, що переконує відвідувача в необхідності терміновості прийняття рішення.

Будьте обережні, не захаращуйте сторінку закликами до дії.

Визначте, що для вас найважливіше, ставте хоча б один заклик до дії на кожній сторінці вашого сайту.